שירלי צוק

טיפול וייעוץ פרטני למבוגרים ומתבגרים

טלפון משרד

צרו קשר בוואצסאפ

נווטו למשרד

הוספה לנייד

לאתר האינטרנט

לעמוד הפייסבוק

טיפול באמצעות EMDR
שיטת טיפול ממוקדת טראומה PSTD, שהוכחה כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן במתבגרים במגוון של בעיות רגשיות ונפשיות, בין היתר:
הלומי קרב, טראומה וחרדה, פחדים ופוביות, התמודדות עם אובדן, אבל ושכול, פגיעות מיניות, חרדת בחינות וביצוע, בעיות גופניות בעלות מרכיב רגשי ( בעיות פסיכוסומטיות) ועוד.

טיפול בחרדות
אלו הן מחשבות טורדניות שאינן פוסקות, מחשבות חודרניות וחזרתיות, מציקות ומתסכלות, דמיונות או דחפים שאינם מבוססים על המציאות, אך גורמים חרדה רבה ורצון לדכא אותם. מחשבות אלו מסבות מצוקה נפשית עצומה עקב הקושי לשלוט בהן ולהפסיקן. המצוקה מחמירה לאור התובנה שהמחשבות לא תורמות ולרוב אינן הגיוניות.

טיפול בפגיעות מיניות
פגיעה מינית נמצאת ברקע של פונות ופונים רבים הבוחרים לפנות לפסיכותרפיה ולטיפול פסיכולוגי.
פגיעה מינית היא לעתים קרובות שורש הסיבה לקשיים רגשיים ופסיכולוגיים מאוחר יותר בחיים. אם עברת טראומה מינית בילדותך או בבגרותך את/ה לא לבד.
פגיעות מיניות נפוצות הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב. ההערכות כיום הן כי אחת מכול שלוש או ארבע ילדות ונערות ואחד מכול שישה בנים ונערים, עברו פגיעה מינית לפני גיל שמונה עשרה.

בקליניקה שלי המטופל הוא שותף מלא בהגדרת מטרות הטיפול ובהשגתן

במהלך הטיפול – המטופל הוא המרכז. הקשר ההדדי  הנבנה בטיפול מעודד את המטופל להיות שותף מלא בתהליכי הטיפול שלו

אז למה ייחודי?

בנוסף לחיי המשפחה והזוגיות הייחודיים שלי אשר מאפשרים לי לראות את העולם והאנשים החיים בו באופן שונה, פתוח, מכיל והוליסטי, אני מאמינה כי טיפול על כל תהליכיו צריך להיות מותאם אישית לכל מטופל. התאמה זו מאפשרת לדייק את הקשר שנבנה בטיפול, להעמיק אותו ולהביא אותו לידי קשר הדדי הפועל לטובת הטיפול והצלחתו.

במהלך הטיפול אני לוקחת חלק פעיל, הן דרך טכניקות מעשיות כמו דמיון מודרך, EMDR, טיפול התנהגותי קוגניטיבי והן דרך שיחה. מבחינתי אין גישה אחת טובה מהאחרת אלא המטופל הוא זה שיבחר את המתאים לו בנקודת זמן זו בחייו.

היכולות שלי בטיפול להקשיב, להרגיש, לשקף, להכיל, להשגיח, לאפשר הבחנה בין עיקר לטפל וליצור יחד עם המטופל מקום בטוח בקליניקה מאפשרות לי להעניק טיפול אישי, מקצועי ומותאם למטופל וצרכיו.

היכולות הייחודיות שלי לגמישות ופתיחות, להתבוננות בטיפול כמסע משותף שלי ושל המטופל ולראות את המטופל עצמו כמי שאחראי על חייו מאפשרות לי בטיפול לחזק את יכולותיו של המטופל ולתת מקום, לכוון, להכיל, לשאול את השאלות ולהפעיל את הטכניקות המתאימות שיאפשרו למטופל להתבונן על עצמו וחייו מנקודות מבט חדשות, להפעיל מיומנויות ששכח שקיימות אצלו, למצוא פתרונות חדשים לבעיות ישנות שהוא נתקע בהם, אלה המעכבים אותו בגלל טראומות, מצבים נפשיים שונים, דפוסי מחשבה והתנהגות.

אני בעלת תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה מאונ’ בר אילן ותואר שני בהצטיינות בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.

התמחות בתור קצינת מבחן בשירותי מבחן לנוער בחיפה. במסגרת זו טיפלתי באופן פרטני בנערים אשר ביצעו עבירות שונות לרבות עבירות מין.
הכשרה ועבודה כחוקרת ילדים במשרד לחקירות ילדים בתל אביב. חקרתי ילדים במשרד לחקירות ילדים וחקירות מיוחדות השייך למשרד הרווחה, ביצעתי חקירות לילדים בגילאי 3- 14 שנפגעו בפגיעות מין ואלימות במשפחה ומחוצה לה.
קורס טיפול באמצעות CBT במסגרת עבודתי בבי”ח רמב”ם. הקורס העניק לי כלים להבנת דפוסי המחשבה ודפוסי ההתנהגות של האדם המטופל, הגורמים לו למצוקות ולקשיים שהוא חווה. באמצעות הקורס אני נותנת מענה טיפולי אשר מכוון לשינוי אותם דפוסים ומציאת דפוסים אדפטיביים ומטיבים יותר.
קורס טיפול תומך במוות בתחילת החיים בבי”ח אסף הרופא. הקורס התמקד בחוויית החולי והמוות של הילד עצמו ושל משפחתו וההתמודדות עם הבשורה המרה, הטראומה והאבל. הקורס העניק לי כלים לטפל בהורים אשר חווים התמודדות עם בשורה קשה וטראומה מכל סוג שהוא ולאו דווקא מוות וחולי.

קורס טיפול באמצעות EMDR בבי"ח רמב"ם  זהו טיפול העושה עיבוד מחדש והקהיה שיטתית של התגובות לטראומה וכאב וזאת באמצעות תנועות עיניים. הטיפול מתאים לאנשים אשר מתמודדים עם מגוון של קשיים נפשיים הקשורים בין היתר לטראומה וחרדה. בטיפול בשיטה זו ניתן להביא לעיבוד מהיר של זיכרונות טראומטיים, להטבה במצב הקוגניטיבי והרגשי ולהקלה משמעותית בסימפטומים התנהגותיים-גופניים הקשורים לטראומה.

ליאו בק 74, נהריה
טל: 054-8053733

השאירו לנו הודעה
דילוג לתוכן