שירלי צוק - מומחית לטיפול רגשי ונפשי בנוער ובמבוגרים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אז מדוע אני?

במסגרת עבודתי כעו”ס וכמטפלת פרטנית רכשתי ניסיון רב וארגז כלים רחב של שיטות טיפול חדשניות לטיפול במבוגרים ומתבגרים וכן ניסיון עם קשת רחבה של צרכים, קשיים, הפרעות נפשיות והתמודדויות שונות במהלך החיים.
העובדה כי יש לי הכשרה בתור עובדת סוציאלית מביאה לטיפול שאני מעניקה פן רחב יותר הכוללת את המערכת המשפחתית, הזוגית וכן מערכות נוספות בחייו של האדם המטופל.
זאת בנוסף לטיפול הפסיכולוגי ברובד האישי של המתבגר או המבוגר המגיעים לטיפול אצלי.

דגשים על הטיפול שלי

במהלך הטיפול – המטופל הוא המרכז.
במהלך הטיפול אני לוקחת חלק פעיל, הן דרך טכניקות מעשיות כמו דמיון מודרך, EMDR, טיפול התנהגותי קוגניטיבי והן דרך שיחה. מבחינתי אין גישה אחת טובה מהאחרת אלא המטופל הוא זה שיבחר את המתאים לו בנקודת זמן זו בחייו.

היכולת שלי בטיפול להקשיב, להרגיש, לשקף, להכיל, להשגיח, לאפשר הבחנה בין עיקר לטפל,  ולדאוג למטופל המגיע אלי ומפקיד בידיי את חלומותיו, מטרותיו, בעיותיו, חרדותיו, סודותיו, את נפשו וחייו מאפשרת לי להעניק טיפול אישי, מקצועי ומותאם למטופל וצרכיו.

היכולות הייחודיות שלי לגמישות ופתיחות, להקשבה, להתבוננות בטיפול כמסע משותף שלי ושל המטופל ולראות את המטופל עצמו כמי שאחראי על חייו מאפשרות לי בטיפול לחזק את יכולותיו של המטופל ולתת מקום, לכוון, להכיל, לשאול את השאלות ולהפעיל את הטכניקות המתאימות שיאפשרו למטופל להתבונן על עצמו וחייו מנקודות מבט חדשות, להפעיל מיומנויות ששכח שקיימות אצלו, למצוא פתרונות חדשים לבעיות ישנות שהוא נתקע בהם, אלה המעכבים אותו בגלל דפוסי מחשבה, שפה או התנהגות.

הטיפול הייחודי אותו אני מעניקה

הטיפול שלי מבוסס על ההבנה שלי את דפוסי החשיבה המזיקים והבלתי אדפטיביים איתם מגיע האדם לטיפול ועמם הוא מתמודד. דפוסים אלה עומדים בבסיס הסבל בחייו של האדם, משפיעים על התנהגותו וכך גם על מהלך חייו. לכן, מתמקד הטיפול שלי בהחלפת דפוסי החשיבה האלה בדפוסים מותאמים יותר למציאות חייו של האדם, יציבים ואופטימיים יותר, אשר יובילו בתורם להתנהגות יעילה יותר וליכולת התמודדות טובה יותר.
לעיתים ובהתאם למטופל וצרכיו ישנו צורך להבין גם את הסיבות שהביאו להיווצרותם של הדפוסים הללו, סיבות שהן בדרך כלל רבות ומגוונות, ודרכן יכול המטופל להגיע להטבה ושיפור במצבו וחייו.

מדובר בשיטת טיפול ממוקדת, שהוכחה כיעילה בטיפול הן במבוגרים והן במתבגרים במגוון רחב של בעיות רגשיות, התמודדויות וקשיים נפשיים. מהלך הטיפול מותאם לקושי הספציפי בגינו הגיע אותו אדם לטיפול, וכך נתפר אישית בדיוק למידותיו וצרכיו.
הטיפול הוא קצר מועד, הישגיו משרתים את המטופל לטווח הרחוק ולעיתים נשארים עמו כצידה לכל חייו.
את הכלים הנרכשים בטיפול שומר עמו המטופל, הם זמינים עבורו ורבים מהם אוניברסאליים ומתאימים להתמודדויות רבות נוספות בהן יתקל בעתיד.

בקליניקה שלי המטופל הוא שותף מלא בהגדרת מטרות הטיפול ובהשגתן

אני והמטופל נחשוב יחד ובאופן מעשי, במרחב המוגן שנוצר בטיפול, על הקשיים, ההתלבטויות או הבעיות בחיי המטופל, נחשוב כיצד ניתן להתמודד ואף לפתור אותם ואילו כלים ישרתו את המטופל בהתמודדות עמם.

לבסוף, ואולי היתרון החשוב מכולם, הטיפול שלי מאפשר למטופל לחוש בשיפור הדרגתי במהרה, תוצאותיו בולטות לעין, מה שמעניק למטופל חיזוק, מעלה את המוטיבציה להמשיך לעבוד ואת האופטימיות להשגת המטרות המיוחלות.