שירלי צוק - קצת עלי

אני בת 37, מתגוררת בנהריה עם אשתי, עמית צוק וחמשת ילדינו. ארבעת ילדיה של עמית מנישואיה הראשונים וילד קטן משותף.

בחיי המשפחה שלנו יש גם לא מעט אתגרים וקשיים מעצם החיים המשותפים שלנו. אני הגעתי למערכת היחסים כאישה רווקה ללא ילדים ומעולם לא חוויתי זוגיות עם ילדים. עמית, אישה טרנסג'נדרית, הגיעה למערכת היחסים לאחר מהפך אישי מתוקשר ולאחר שהייתה נשואה 25 שנה לאותה אישה וגידלה עימה ארבעה ילדים. הקלחת הזו הולידה משברים, אתגרים וחוויות אשר היו חדשות לכולם ולמדנו, בעבודה משותפת יחד עם הילדים, להתמודד ולצלוח אותם. לתוך הקלחת נוסף לפני שלוש שנים ילד משותף אותו הבאנו אני ועמית  מתרומת זרע. הבייבי הקטן שלנו הוא אח לכל דבר ועניין לארבעת ילדיה של עמית וכך זה היה עוד כשהיה בבטן.

כזוג וכמשפחה, אנחנו מתמודדות עם אתגרי היום יום והשגרה שבגידול ילדים, ניהול משפחה וחיי זוגיות ומשתדלות בכל עת להנחיל לילדינו ערכי משפחה, אהבה ואושר.

שירלי צוק

אני בעלת תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה מאונ’ בר אילן ותואר שני בהצטיינות בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.

התמחות בתור קצינת מבחן בשירותי מבחן לנוער בחיפה. במסגרת זו טיפלתי באופן פרטני בנערים אשר ביצעו עבירות שונות לרבות עבירות מין.
הכשרה ועבודה כחוקרת ילדים במשרד לחקירות ילדים בתל אביב. חקרתי ילדים במשרד לחקירות ילדים וחקירות מיוחדות השייך למשרד הרווחה, ביצעתי חקירות לילדים בגילאי 3- 14 שנפגעו בפגיעות מין ואלימות במשפחה ומחוצה לה.
קורס טיפול באמצעות CBT במסגרת עבודתי בבי”ח רמב”ם. הקורס העניק לי כלים להבנת דפוסי המחשבה ודפוסי ההתנהגות של האדם המטופל, הגורמים לו למצוקות ולקשיים שהוא חווה. באמצעות הקורס אני נותנת מענה טיפולי אשר מכוון לשינוי אותם דפוסים ומציאת דפוסים אדפטיביים ומטיבים יותר.
קורס טיפול תומך במוות בתחילת החיים בבי”ח אסף הרופא. הקורס התמקד בחוויית החולי והמוות של הילד עצמו ושל משפחתו וההתמודדות עם הבשורה המרה, הטראומה והאבל. הקורס העניק לי כלים לטפל בהורים אשר חווים התמודדות עם בשורה קשה וטראומה מכל סוג שהוא ולאו דווקא מוות וחולי.

קורס טיפול באמצעות EMDR בבי"ח רמב"ם  זהו טיפול העושה עיבוד מחדש והקהיה שיטתית של התגובות לטראומה וכאב וזאת באמצעות תנועות עיניים. הטיפול מתאים לאנשים אשר מתמודדים עם מגוון של קשיים נפשיים הקשורים בין היתר לטראומה וחרדה. בטיפול בשיטה זו ניתן להביא לעיבוד מהיר של זיכרונות טראומטיים, להטבה במצב הקוגניטיבי והרגשי ולהקלה משמעותית בסימפטומים התנהגותיים-גופניים הקשורים לטראומה.

שירלי צוק

תאמו עימי פגישה

דילוג לתוכן