שירלי צוק - קצת עלי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב print

אני בעלת תואר ראשון בהצטיינות בפסיכולוגיה מאונ’ בר אילן ותואר שני בהצטיינות M.A בחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה.

התמחות בתור קצינת מבחן בשירותי מבחן לנוער בחיפה לרבות טיפול באופן פרטני בנערים אשר ביצעו עבירות שונות, מתן טיפול דינמי פרטני לנערים שביצעו עבירות מין.
הכשרה כחוקרת ילדים חקרתי ילדים במשרד לחקירות ילדים וחקירות מיוחדות השייך למשרד הרווחה,
ביצעתי חקירות לילדים בגילאי 3- 14 שנפגעו בפגיעות מין ואלימות במשפחה ומחוצה לה.
קורס טיפול באמצעות CBT במסגרת בי”ח רמב”ם. הקורס העניק לי כלים להבנת דפוסי המחשבה ודפוסי ההתנהגות של האדם המטופל, הגורמים לו למצוקות ולקשיים שהוא חווה. באמצעות הקורס אני נותנת מענה טיפולי אשר מכוון לשינוי אותם דפוסים ומציאת דפוסים אדפטיביים ומטיבים יותר.
קורס טיפול תומך בתחילת החיים בבי”ח אסף הרופא. הקורס מתמקד בחוויית החולי והמוות של הילד עצמו ושל משפחתו וההתמודדות עם הבשורה המרה, הטראומה והאבל. הקורס נותן לי כלים לטפל בהורים אשר חווים התמודדות עם בשורה קשה וטראומה מכל סוג שהוא ולאו דווקא מוות וחולי.
במקביל לקליניקה שלי, אני עובדת בתור עובדת סוציאלית בבית החולים רמב”ם במחלקה לרפואה דחופה (מיון) ילדים ובמרפאת קרדיולוגיה ילדים.

שירלי צוק ייעוץ פרטני

במסגרת עבודתי כעו”ס אני מטפלת בילדים החולים/נפגעים ובבני משפחותיהם על ידי מתן טיפול מקצועי בתחום הנפשי, רגשי, אישי ומשפחתי בכל הקשור להתמודדות עם ההגעה למיון, התערבות במצבי חירום ומשבר כמו הטראומה כתוצאה מאירוע בלתי מתוכנן שקרה ובעקבותיו הגיעו למיון, הכנה לאשפוז והאשפוז עצמו, המחלה והשלכותיה, ההחלמה והפניה להמשך טיפול ושיקום. כמו כן, במסגרת עבודתי במיון אני מטפלת מבחינה סוציאלית ונפשית בילדים שחוו פגיעה ואביוז מכל סוג בתוך המשפחה ומחוצה לה.
במסגרת מרפאת קרדיולוגיה אני מעניקה ייעוץ וטיפול נפשי- רגשי וסוציאלי באופן אישי ופרטני לילדים ולמתבגרים המגיעים לטיפול במרפאה. 

אני בת 32, מתגוררת בנהריה עם אשתי, עמית צוק וארבעת ילדיה. עמית היא אישה טרנסג’נדרית אשר עברה תהליך לשינוי מין כולל ניתוח לשינוי מין בתאילנד. עמית התמודדה ועדיין מתמודדת עם אתגרים וקשיים הנובעים מעצם היותה אישה טרנסג’נדרית. בתור בת הזוג שלה, אני שותפה מלאה להתמודדויות עם האתגרים והקשיים הללו ויחד אנחנו מוצאות את הדרכים המתאימות לנו, כל אחת בנפרד וכזוג, על מנת להתגבר ולהתמודד באופן בריא עם הקשיים והאתגרים. 

בחיי המשפחה שלנו יש גם לא מעט אתגרים וקשיים מעצם החיים המשותפים שלנו. אני, הגעתי למערכת היחסים כאישה רווקה ללא ילדים ומעולם לא חוויתי זוגיות עם ילדים. עמית, הגיעה למערכת היחסים  לאחר שהייתה נשואה 25 שנה לאותה אישה וגידלה עימה ארבעה ילדים. הקלחת הזו הולידה משברים, אתגרים וחוויות אשר היו חדשות לכולם ולמדנו, בעבודה משותפת יחד עם הילדים, להתמודד ולצלוח אותם. 

בנוסף לחיי המשפחה והזוגיות הייחודיים שלי אשר מאפשרים לי לראות את העולם והאנשים החיים בו באופן שונה, פתוח, מכיל והוליסטי, הטיפול שלי הוא ייחודי מאחר והוא יכול להיות הן קצר טווח והן ארוך טווח וזאת בהתאמה אישית לכל מטופל וצרכיו. כמו כן מאוד ממוקד ומתעכב על חקירה ופתרונות בזמן הווה ומתן כלים רבים ודרכים חדשות להתמודדות בריאה של המטופל עם האתגרים והמשברים אותם חווה.