ייעוץ לנשים לסביות

נשים נשואות המגלות את נטייתן המינית לבנות מינן באמצע החיים

נטייה מינית לסבית וגילויה באמצע החיים

ישנן  נשים הנשואות לגבר, המגלות את משיכתן המינית לבנות מינן בשלב מאוחר של חייהן. נשים נשואות, הנקלעות בשלב מאוחר של חייהן לגילויים חדשים הקשורים בזהות המינית שלהן, בתהליכי עיבוד הגילוי ועיצוב חייהן מחדש. אלו הן נשים המגלות את העדפתן המינית בשלב מאוחר בחייהן, ומתמודדות עם הנסיבות המביאות אותן לחיות שנים רבות הרחק מהעדפתן המינית ועם הטלטלה העצומה הנלווית אל הגילוי המיני באמצע החיים.

אישה נשואה שמגלה את אהבתה לנשים מתמודדת עם לבטים ועם צורך בקבלת החלטות מורכבות. כל התקרבות אל התשוקה שניעורה בה, כל התיידדות עם התשוקה או ניסיון לבדוק אותה, כרוכים באומץ רב: לקרוא בפורום, לכתוב בפורום, להיכנס לאתר היכרויות, להשתתף בקבוצה, להתחיל עם אישה, להיכנס עם אישה למיטה, לספר לבעל, לספר להורים, להחליט על פרידה מהבעל. כל החלטה כזו היא הרת גורל, מעצבת ומפחידה.

אישה נשואה שמגלה את העדפתה לבנות מינה חשה הומופוביה עצמית ומתקשה לקבל את הידיעה על עצמה. מאחר שהיא חלק מהחברה ההטרוסקסואלית, ערכיה של חברה זו מופנמים בתוכה. כלפי חוץ היא תעיד שהיא מקבלת את עצמה, אולם הדעות המופנמות שבתוכה יופנו כנגד "הלסביות האלה", "הבוצ'יות", וישפיעו על יכולתה להתחבר לקהילה ולהתערות בתוכה.

האם את אישה נשואה שמגלה את משיכתה לנשים בשלב מאוחר של החיים, ומנסה למצוא לה מקום בחייה? האם את מתמודדת עם הקונפליקטים והלבטים הללו? אם כן את מוזמנת לבוא ולדבר על תחושותיך ולבטיך.
 

טיפול פרטני לנשים המתמודדות עם הקונפליקט

רבות מן הנשים הנשואות המגלות את משיכתן לנשים פונות לטיפול פרטני כדי לברר לעצמן מה התרגש עליהן באמצע החיים. הן מגיעות מאחר שהמציאות הרגשית המתחוללת בתוכן כבר מפעפעת אל תוך המשפחה; לעתים משום שמערכת היחסים הזוגית הידרדרה, לעתים מפני שהן מסרבות לקיים יחסי מין עם הבעל והדבר מגביר את המתח ביניהם, לעתים מאחר שהשקר "גדול עליהן", לעתים משום שהן מעוניינות לפתוח את העניין ולספר לבעל אך לא יודעות כיצד לעשות זאת, ולעתים הן מוצפות חרדות. הטיפול הפרטני מציב במרכז את האישה, את צרכיה ואת עולמה הפנימי, ויש באפשרות המטפל לתת לה את כל הזמן והמרחב כדי לברר לעצמה את המתרחש בנפשה.

האישה המתלבטת בנושא מיניותה נדרשת לבירור של זהותה המינית וזהו מהלך פרטי שלה עם עצמה. ואכן, גילוי המשיכה המינית לנשים פועל כמו משגר רב-עוצמה ושולח את הנשים לתהליך של חיפוש עצמי נוקב.
 

מעבר להתבוננות פנימית בה ובעברה, היא נדרשת לערוך בירור בשני תחומים: (1) איכות הקשר הזוגי שבו היא נמצאת והאם הוא המניע לחיפוש אחר קשר עם אישה; (2) בירור ההעדפות המיניות שלה והאם הזהות המינית שלה מניעה אותה במעשיה. עם זאת, מאחר שלחוסר הבהירות בנושא הזהות יש השפעה על חיי בן זוגה, על חיי ילדיה ועל עתיד כל בני המשפחה, עריכת הבירור בהקשר המשפחתי עשויה להפחית חרדה בקרב כולם.

שירלי צוק

תאמו עימי פגישה

דילוג לתוכן