האם אני הומו? הפרעה כפייתית הומוסקסואלית

ייעוץ לאוכלוסיה הלהטבית

"תמיד הרגשתי משיכה לבנות ונהניתי מסקס והייתי עם הרבה בנות ואף פעם לא פקפקתי במיניות שלי. לפני כמה חודשים חלמתי חלום שאני עם גבר, קמתי מבוהל והתחלתי לבדוק את עצמי מול סרטי פורנו גייז ולא עמד לי אף פעם וזה נמשך כר תקופה שאני מתחיל להילחץ לדוגמא שאני נמצא בקרבת חברים ונמנע מלהיות קרוב מדי כי אני מתחיל לדמיין את עצמי מתנשק איתם או בסיטואציה מינית וגם שאני נמצא לבדי לא מפסיק לחשוב על זה".
 

"בגיל 20 עלו במוחי מחשבות שמא אני הומוסקסואל בעקבות עניין מיני שלא צלח עם אישה, מאז ומתמיד אני מקיים יחסי מין עם נשים והרבה, נהנה, לא נמשכתי מחיי לגברים, והעניין אף דיי דחה אותי שנים רבות… מאחר שלא מצאתי אהבה מספר שנים, וחשתי מין ירידה במשיכה המינית לנשים, עלו במוחי שוב המחשבות שמא אני הומו, מאחר והמחשבות כל הזמן מטרידות אותי וכל הזמן נמצאות בראש."
 

אלו רק שתיים מתוך פניות רבות שהגיעו לפורום "שרינק פרנדלי", פניות של גברים הטרוסקסואלים לכל דבר ועניין, כאלה שנמשכים אך ורק לנשים ומקיימים עמן יחסי מין ואף מערכות יחסים, ובכל זאת מנקרת במוחם המחשבה הטורדנית: "אולי אני הומוסקסואל", "אולי אני רק מדחיק את ההומוסקסואליות שלי ובעצם אני הומו". החששות הללו מלוות לעיתים קרובות "בדיקות", לרוב מול סרטים פורנוגרפיים של גייז. כמו בכל אובססיה, ממצאי המציאות לא ממש מרגיעים וגם אם אין זקפה, יש אולי תחושת רווחה שנמשכת זמן קצר מאוד, עד הבדיקה הבאה. רבים אף מדווחים על תחושות לא נעימות, חסרות כל בסיס אורגני, כגון "עקצוץ" או "צריבה" באיבר המין, למראה גברים אחרים.
 

הרבה מאוד ילדים, מתבגרים וגם מבוגרים מתלבטים בנוגע לזהות המינית שלהם, וזה טבעי ובריא. אבל מגיע שלב שבו ההתלבטות הזו עלולה להפוך לאובססיה של ממש, עד לכדי הפרעה כפייתית. גם במקרה הזה, ממש כמו אצל האדם שחייב ליטול את ידיו עשר פעמים לפני שהוא פותח את הדלת, יש צורך בטיפול רפואי ובעזרה מקצועית. הבעיה הזו לא מאוד מוכרת, וכאשר כבר נותנים עליה את הדעת, יש נטייה לייחס אותה לחברי הקהילה ההומו-לסבית בלבד, אבל בפועל, זו עלולה להיות בעיה של סטרייטים ולהט"בים כאחד.

לתיאום פגישה השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

לתיאום פגישה השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

שירלי צוק

תאמו עימי פגישה

דילוג לתוכן